Canpa
Great Place to Work

Canpa Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesinde 1 Numara!!!


Canpa Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesinde 1 Numara!!!

Canpa Türkiye’nin en iyi işverenleri arasında…
 
“MUTLU ÇALIŞAN” MOTTOSU ÖDÜL GETİRDİ
 
Çalışan mutluluğu ve kurum kültürü odaklı çalışmaları ile fark yaratan Türkiye’nin önde gelen yalıtım firmalarından Canpa, Great Place to Work yarışmasında birincilik ödülüne layık görüldü.
 
Great Place to Work Enstitüsü tarafından Türkiye’de 6. kez düzenlenen yarışmada, Türkiye’nin en iyi işverenleri listesini, “insani dokunuşu yüksek kurum kültürüne sahip” 26 şirket oluşturdu. Canpa 20-50 kategorisinde listenin 1. sırasında yerini aldı. Güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhundan oluşan Great Place to Work modeline ait boyutların analiz edildiği çalışmada sıralama da bu kriterlere göre yapıldı.
 
Geçtiğimiz yıl 32. yılını kutladı
 
32. yılını geride bırakan Canpa, ‘’mutlu çalışan’’ odaklı iş anlayışı doğrultusunda çalışanlarına yönelik gerçekleştirdiği çeşitli iş dışı aktiviteleri ile de dikkat çekiyor.
 
Canpa Grup Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özcan, çalışan odaklı yönetim anlayışı ve kurum kültürünün yerleşmesi ile mutlu çalışanların öncelendiği bir sistem gerçekleştirdiklerini ve bu ödülün de kendileri için çok değerli olduğunu söyledi. Ekibiyle birlikte ödüllerini alan Özcan, yeni nesil yönetim anlayışında çalışırken eğlenmenin artık lüks olmadığını belirterek, “Eğer insanlar çalışırken eğlenebilirse, kendinden ve sosyal hayatından bir şeyler bulabilirse ruhunu geride bırakmaz. Potansiyelinin fazlasını ortaya koyabilir. Canpa’da sürekli düzenlediğimiz sosyal etkinlikler, çalışanların motivasyonunun yükselmesini sağlıyor ve sonrasında gösterdikleri performansı açıkça görüyoruz. Mutlu, istekli, yaratıcı ve başarılı çalışanlarla biz de mutlu oluyoruz. Beyaz yaka, mavi yaka ayrımı yapmıyoruz. Ustalarımıza yalıtımın profesörleri diyoruz. Kurum kültürüne verdiğimiz önem, her yıl aldığımız iş başvurularının ikiye katlanmasıyla da kendini gösteriyor. Ancak aldığımız bu ödül, yaptığımız çalışmaların da ne kadar doğru olduğunu bize gösteriyor” dedi.
 
Great Place to Work Türkiye Genel Müdürü Eyüp Toprak, her yıl bu alanda katılımın arttığını ve kurum kültürünün de Türkiye’de giderek daha fazla önem kazandığına dikkat çekti. Toprak, Ankara merkezli bir firma olan Canpa’nın da Anadolu’da öncü durumunda olup, yeni anlayışın yaygınlaşması için önemli bir rol oynadığını, yalıtım sektöründe bir firmanın ilk defa ödül almasından da ayrıca mutlu olduklarını ifade etti.

Dilek Bozdemir