Canpa
Great Place to Work

Madalyon’un Canpa Yüzü


Madalyon’un Canpa Yüzü
Madalyon’un Canpa Yüzü
Madalyon’un Canpa Yüzü
Madalyon’un Canpa Yüzü
Madalyon’un Canpa Yüzü

Canpa’da sevdiğim şeylerin başında yılın başında belirlenen ve yıl boyunca aldığımız kişisel gelişim eğitimleri geliyor.

2019 yılı biz Canpa’lılar için eğitim dolu bir yıl oldu. Sadece eğitim deyip geçmemek lazım psikolojiye ve bilişsel farkındalığa dair birbirinden faydalı bilgiler edindik.

Madalyon kurumsaldan aldığımız toplamda 7 eğitimle beraber şemalarımızı, duygu durumumuzun farkına varmayı, anda kalarak neleri başarabileceğimizi, zor kişiliklerle başa çıkmayı ve psikolojiye dair birçok yeni şey öğrendik.

Liseden beri psikoloji, kişisel gelişim konularına merakım vardı ve bu konudaki kitaplarla bir şekilde bilgilerimi pekiştirmeye çalışıyordum. Bu aldığımız eğitimler sayesinde psikolojiye dair daha önce öğrendiğim şeyler hem pekişti hem de üzerlerine yeni bilgiler ekleme fırsatım oldu. Tabi bu sadece benim için değil eğitimi alan herkes için geçerliydi. Hande ve Uğur hocalarımızdan aldığımız ilk eğitimlerin ardından bir sonraki görüşmemizde herkes ilk eğitimde öğrendiklerini günlük hayatlarında uygulamaya başlamıştı bile. Tüm ekibin anlatacak bir hikayesi olmuştu. Kimimiz şemalarını keşfetmekle kalmayıp, öğrendikleri şema testini yakınlarına uygulamıştı, kimimiz de zor kişiliğe sahip insanlarla başa çıkıp iletişimi nasıl daha iyi hale getirebileceğini öğrenmişti, kimisi de (benim gibi) anda kalmanın, farkındalığın ne demek olduğunu öğrenip, meditasyon yapmaya başlamıştı.

Pınar hocadan aldığımız Anne Baba Ehliyeti eğitim de oldukça keyifliydi. Özellikle içimizde yeni anne baba olacaklar için oldukça faydalı oldu. Aldığımız her eğitimin sonunda öğrendiğimiz bilgilerle kendimize dair ve yakın çevremize dair farklı şeyler keşfettik. Bazı durumlara, olaylara ya da kişilere karşı bakış açımızı değiştirdik.

Bütün bunlarla beraber psikolojiye dair eğitimler deyince sakın uzun sıkıcı geçen, ağır bilimsel terimler içeren eğitimler gelmesin aklınıza lütfen. Bilimsel konular hocalarımızın hayatlarından bazen eğlenceli, komik bazen de duygusal hikâyelerle güzel hale geldi. Bizler için daha anlaşılır ve kalıcı oldu. Bir kez daha bizlere eğitim veren ve kültürümüze katkıda bulunan hocalarımıza teşekkürlerimi sunuyorum, iyi ki geldiniz Canpa olarak sizleri çok sevdik...


Aslı Bayram